Tešil som sa, kedy konečne budem môcť vypadnúť niekam do zahraničia. Kratšie tripy na víkend robím aspoň raz za mesiac, ale kvôli práci som na dlhšie nemohol.

No pred týždňom som odletel na 16 dní do Portugalska. Keď idem niekam na dlhšie, mám veľmi rád airbnb kde sa ubytujem u niekoho a stretnúť rôznych ľudí a premýšľať o veciach v inom kontexte.

Napríklad teraz bývam u 52 ročného Tonyho, ktorý sa rozvádza,lebo jeho žena s ním kvôli chorobe nemôže mať sex.Vitalny frajer,ktorý prenajíma svoj naozaj pôvabný dom a dva svoje apartmány, čo mu ročne prinesie tak 25k euro v čistom. Celý deň sa poflakuje, alebo chodí kráčať na pobrežie a rieši hostí a po večeroch cez víkend chodí tancovať so svojími kamoškami, ktoré ho obletujú no on tvrdí,že nechce žiadnu. Celkom som si Tonyho obľúbil, je to zábava počúvať jeho príbehy. Tony svoju mladosť strávil v Zimbabwe a hral tam prvú ligu vo futbale ako jediný beloch v teame.Neskor robil manažéra v Mazde,kde zarobil prachy. Okrem toho musel narukovať do armády,kde bol 3 roky, dostal malariu a bol v kóme.

Nesnažím skúmať čo je pravda,proste si to užívam.

Dnes som s ním bol v jeho obľúbenom all you can eat za 8 euro,inak zatiaľ najlepšia kvalita,akú som v ayce zažil.Včera sme boli tankovat ,lebo v nedeľu má repsol akciu na benzín (až 6 centov na liter!) a večer sme si dali jeho obľúbené vino,ktoré stojí 15 euro za 5L krabicu.Má to vychytané chalan.

Na dome sa za ten týždeň vystriedalo niekoľko hostí. A sú to všetko zaujímavé príbehy.

1. Španielsky pár, kde manžel sa vzdal kariéry bankára, aby začal robiť ezoteriké kurzy.Jeho žena učiteľka Angličtiny, ktorá má rakovinu žalúdka (no lepší sa to).

2. Liverpoolcanka, ktorá tu oslávila 30 rokov a na jej narodky sme boli na výlet. Vegánka, plánuje ísť na rok do Indie a vo svojich 20 rokoch trpela 3 roky na bulímiu a úzkosť a bola zavretá doma 3 roky.

3.O tomto páre viem málo,boli tu len dva dni.No žena mala asi 48 a jej frajer asi 30 a boli islamského vierovyznania.Ako naschvál som v ten deň kúpil bravčové rebierka…

4.Dnes dorazila asi 70 ročná americanka, ktorá sa pred príchodom stihla stratiť.A Tony musel ísť pre ňu.Následne som jej pomáhal stornovať letenku na jej iphone, na ktorom jej dochádzala baterku a musel som jej požičať moju nabíjačku, keďže svoju nemala :),potom sa vybrala na pláž, ktorú sa jej nepodarilo nájsť a unavená sa vrátila.Veľká pani.Respekt, cestuje sama!

Teším sa na ďalšie dni:)