Padla tu otázka od návštevníčky ♥♥♥ s nickom oousha a keďže na ženy v affiliate mám slabosť, nedokážem neodpovedať :p

„Ahoj mohol by si prosím dať odkaz ak si niekde písal o Affile na téma nutný počiatočný kapitál? Najviac peňazí určite pohltí adsense/sklik a pod. Samozrejme doména+hosting+wordpress je celkovo náklady možno 50-100eur max ale náklady na kampaň aby vôbec začiatočník s 1 alebo s 10 webmi mal vôbec nejakú šancu na rozbeh a nie len vyhodené peniaze.“

Je možné začať aj bez peňazí.Pár eur na nákup domény/hostingu, prípadne reklamy však pomôže. V podstate v čom robia začiatočníci chybu je, že nepochopia to, ako na web dostať traffic. Keď spravíte krásny web a napíšete krásne články, vo väčšine prípadov k vám traffic nepríde ak tomu trochu nepomôžete. Musíte pochopiť princípy SEO, prípadne PPC ak sa chcete zamerať na platené zdroje.

Čo by som radil začiatočníkovi?

1)Nájsť si nejakú atraktívnu tému – doporučujem, chudnutie, pôžičky, cestovanie, letenky  pre monetizáciu cez affiliate. Zdravie, varenie, moda, cestovanie v prípade monetizacie cez adsense.

2)Analýza kľúčových slov a konkurencie, začiatočníkom doporučujem zamerať sa na longtail a menej konkurenčné frázy

3) Výber domény – ideálne nájsť tématickú doménu, ktorá má nejakú históriu a backlinky – domény expirujú denne.

4) napísanie textov , nahodenie webu na wordpress/free sablonu. Poladenie onpage faktorov

5) veľmi decentný a precízny linkbuilding, systematické budovanie kvalitného obsahu (aj obrázky, prípadne videá)

a traffic sa určite objaví. Fakt je základom pochopiť, ako vlastne vzniká traffic na webe a čo všetko sa pre to dá urobiť.

Toto všetko sa dá zvládnuť aj do 50 eur. Ak si texty aj web tvoríte sami, čo začiatočníkom doporučujem.Bez práce nie sú koláče.